Header

Zdrowie i medycyna

Poznaj wszystkie szczegóły - Sprawdź to - Przejdź do pełnej wersji - Dowiedz się więcej na ten temat - Przeczytaj pełen artykuł tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Wypróbuj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Obyczaj picia herbatki jest tu od dawna, już w XV wieku była z pietyzmem parzona i pita w Japonii. Tam ceremoniał picia herbaty połączony był z bogiem buddą, a picie herbaty stanowiło objaw kultu i czci tego boga. W trakcie piciu herbatki kultywowano ciszę i zadowolenie, w momencie picia herbaty można było się zrelaksować i wyciszyć ażeby połączyć się z bogiem buddą. Picie herbaty było powiązane z tzw. drogą do perfekcji. Picie herbaty było prawdziwą ceremonią, pito ją pomału bez daremnego pośpiechu. Współcześnie już nikt nie zastanawia się które są korzenie historii picia herbaty. Gorąco zapraszamy na herbata ziołowa. Ten napój akompaniuje nam na co dzień i poniekąd nie zdajemy sobie sprawy z tego skąd herbata pochodzi i jakie miała przesłanie dla innych kultur. U nas właściwie nie ma takiej kultury picia herbaty jak w Japonii Chinach czy Anglii. Jednakże coraz chętniej po nią sięgamy. Niemniej jednak nie ma wokół niej prawdziwej aury oraz ceremonii. Herbata podobnie jak kawa jest dodatkiem do śniadania czy deseru. Chociaż dla znacznej większości herbata to codzienność oraz właściwie nie analizujemy całej jej historii to podobnie jak w Chinach czy Japonii herbata ma dostarczyć ukojenie, relaks oraz zdrowie.
Fakty są takie, że jeżeli chciałbyś być dużo zdrowszą osobą, to przynajmniej na dobry początek powinieneś zrobić dla siebie rachunek sumienia. Czyli czymś niesamowicie istotnym jest to byś bardzo dobrze wiedział, że najwyższy czas na wprowadzenie zmian we własnym dotychczasowym życiu. W szczególności, iż w przeważającej większości przypadków sytuacja jest taka, że mamy bardzo dużo grzeszków na sumieniu. Nadmierne picie napojów alkoholowych? Palenie? Opcji jest wiele, więc z pewnością natrafimy na te rzeczy, których moglibyśmy uniknąć. W końcu nasze zdrowie to coś najbardziej istotnego.
Choć zgoła inna kwestia jest taka, że przecież bardzo często śpimy na zbyt wygodnym łożu - to również spory kłopot! Cóż, należy natrafić na tzw. złoty środek. Można powiedzieć, iż dobrą poradą dla chcących sporo lepiej poradzić sobie ze spaniem jest chociażby to, aby przed snem przewietrzyć swoją sypialnię. Bardzo dużo właśnie od tego zależy, trzeba zatem zwracać więcej uwagi na tego typu kwestie. Warto także zapanować nad swoim życiem, przecież jeśli będziemy mieli wiele trosk, ciężko myśleć, że w żadnym razie nie odbije się to na śnie.

Spis Treści